Ömer Günel

Cumhuriyet Halk Partisi - Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı

Ömer Günel

Özgeçmiş

1971 yılında Almanya’nın Berlin kentinde doğdum. Henüz 3 yaşında iken ülkeme, Antalya’nın Kaş ilçesine büyükbabam ile büyükannemin yanına gönderildim. Çocukluğum büyükbabam ve büyükannemin sıcak şefkati ve büyük desteği ile Antalya’nın şirin ilçesi Kaş’ta geçti. İlk ve orta öğrenimimi bu şirin ilçe ile Antalya’da yaptım.

Yükseköğrenimimi yapmak için gittiğim İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulu 1991 yılında bitirdim. Daha sonra 1993 yılında kaydolduğum Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1997 yılında mezun oldum.

1991 yılında geldiğim Kuşadası’nda üniversite eğitimimi alırken farklı iş kollarında çalışarak eğitim hayatıma maddi destek sağladım. Hukuk fakültesinden mezun olunca Kuşadası’nın değerli avukatlarından rahmetli Hüseyin Yavaş’ın avukatlık bürosunda avukatlık stajımı yaptım. Daha sonra kendi hukuk büromu kurarak Kuşadası’nda serbest avukatlık yapmaya başladım.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği Uzmanlığı eğitimi aldım. Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisansımı tamamladım. Tıp hukuku (Tıbbi müdahalelerde aydınlatma yükümlülüğü ve uygulamadaki görüş biçimleri) alanında proje hazırlığım devam etmektedir.

Av. Ayça Gökberber ile birlikte “Yabancı Yatırımcılar İçin Türk Hukuk Rehberi” isimli kitabı hazırlayarak yayımladık.

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm meslek Yüksekokulu’nda “Temel Hukuk” ve” Turizm Hukuku” dersleri verdim.

Ada Spor Kulübü Derneği, Kuşadası Genç İşadamları Derneği, Kuşadası Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği gibi halen Kuşadası’nda faaliyet gösteren derneklerin kurucuları arasında yer aldım. Bu derneklerle birlikte birçok sivil toplum örgütünde yönetim kurulu üyeliği yaptım.

Her zaman ideallerim arasında olan ancak yoğun iş ve eğitim hayatım nedeniyle ancak 2002 yılında aktif olarak girebildiğim siyasi hayatıma, 2004 yılında CHP Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olarak devam ettim. Sosyal demokrat hayat felsefemin idealimdeki partisi CHP’de 2008 yılında yönetim kurulu üyesi oldum. Bir yıl sonra yapılan 2009 yerel seçimlerinde kontenjan adayı olarak belediye meclisine seçildim. Halen Kuşadası Belediye Meclisinde CHP’li meclis üyesi olarak siyasi hayatıma devam etmekteyim.

1996 yılında evlendiğim sevgili eşim öğretmen Duygu Gül Günel ve biricik oğlum Ada Günel siyaset ve meslek hayatımın en büyük destekçileridir.

Zaman buldukça tenis, su sporları, motosiklet, fotoğrafçılık ve binicilik ile uğraşmaktayım. Özellikle ailemle birlikte seyahat etmek en büyük zevklerim arasında yer alır.

İlgili Terimler :

Güncel Haberler